פרפה חלבה

באחת הגיחות האחרונות לסופר השכונתי, סחבתי איתי את יונתוש שלי, שזיהה מרחוק על אחד המדפים קופסה של חלבה מוקצפת (או "שערות חלבה" כפי שאנחנו קוראים להן אצלנו בבית) וביקש להוסיף אותה לעגלה. זרמתי איתו, הרי שערות חלבה עדיפות על רוב הממתקים האחרים שקרצו לו באותו סיבוב, ותכלס גם אני נהנית לנשנש אותן בידיים דביקות כשמתחשק לי איזה ביס מתוק.

פאסט פורוורד כמה ערבים קדימה, ארוחת ערב שישי משפחתית, סיר העוף עם האורז הג'ינג'י היה כבר על הכיריים, פאי הרועים (שאוטוטו גם יהיה פה) בתנור ונשאלה השאלה – אוקיי מיכל ומה לקינוח? פתחתי את הארון וקופסת החלבה של יונתוש מיד קרצה לי. חשבתי לעצמי: מה אם אכין את פרפה האוראו המצוין, רק שבמקום אוראו אשלב את שערות החלבה האהובות עלינו? ואחר כך גם אקשט איתן ועם סילאן מעל, למען הוואסח (בדומה לסאנדי הים תיכוני הקליל, בן דוד של הפרפה שכבר אציג בפניכם).

פחית החלב המרוכז, שתמיד נמצאת בסטנד ביי אצלי במזווה (עבור פאי הלימון או מקפא האוראו למשל) נקראה לדגל, השמנת המתוקה הוצאה מהמקרר ותוך 10 דקות הקינוח כבר נכנס למקפיא.

כל שנשאר לעשות הוא להוציא את המקפא מהמקרר כמה שעות לאחר מכן, לפזר מעט שערות חלבה מעל, לזלף סילאן בנונשלנט ולהגיש מיד. האורחים יתלהבו כאילו עמלתם שעות במטבח כאשר בעצם, אנחנו יודעים, שבדיוק ההיפך הוא הנכון.

הפעם הכנתי את פרפה החלבה בתבנית אינגליש קייק, אך באותו אופן ניתן להכין גם מנות אישיות של פרפה – פשוט הקפיאו את התערובת בתבנית מאפינס.

מצרכים:

למקפא:

2 מיכלים שמנת מתוקה להקצפה (250 מ"ל כל אחד)

2 כוסות דחוסות שערות חלבה (יש לזה עוד שם – חלבה מוקצפת)

חצי כוס חלב מרוכז

לקישוט מעל (חובה):

עוד שערות חלבה

סילאן

הוראות הכנה:

שופכים את 2 מיכלי השמנת לקערת המיקסר ומקציפים עד לקבלת קצפת יציבה.

מערבבים פנימה, במהירות איטית, את החלב הממותק, רק עד שנטמע בקצפת.

בעזרת לקקן, מקפלים פנימה את שערות החלבה.

מעבירים את התערובת לתבנית אינגליש קייק מרופדת בניילון נצמד, עוטפים בניילון נצמד/רדיד אלומיניום ומשגרים לכמה שעות טובות/ימים למקפיא.

בעת ההגשה מחלצים את המקפא מהתבנית, מקשטים בשערות חלבה נוספות מעל, מזלפים סילאן בנדיבות ומגישים מיד.

עד הפעם הבאה,

😍

מיכל